Sunday, June 17, 2012

Kanuumatk

Täna oli meil kauutamise päev. Hommikune ilm oli vastupidiselt eilsele väga vihmane. Õnneks entusiastide pealekäimisele matk ära ei jäänud ja jõele minnes tuli isegi päike välja. Aerutasime Pärnu jõel Tori kandis Soomaal. Tessy tuli paati ja oli alguses rahulik, kuid kuna ta veega sinasõber ei ole siis tahtis ta sealt üsna varsti välja ennast upitada. Vahepeal oli ikka tükk tegemist, et teda kinni hoida, et kanuu kummuli ei läheks. Tuul oli vastu peaaegu 20m/s ja meie kanuumatk jäi 7 km pikkuseks (esialgu pidi olema 15). Jäime kohati keset jõge päris seisma. Tessy ronis tuule pärast lausa kanuu etteotsa, et ninaga mööda tuult tõmmata ja kõrvu lehvitada. Läbisime ka mõned nö. "kärestikud". Vaatamata sellele, et retk jäi lühikeseks jäime siiski matkaga rahule, sest tuulega ja Tessyga võitlemine oli juba omamoodi ekstreem.
Kokkuvõttes oli väga mõnus nädalavahetus Pärnus.

Leidsin kaldalt "väikese" kuklaste pesa

Ametlik debüüt

16.06.12 käisime Pärnus agility võistlusel. Terve hommiku istusime kõrvetava päikese käes oma korda oodates. Nägu sai mõnusalt suviseks päevitatud. Jah, päeva lõpus nägime tõesti välja nagu pruunlased :) Jooksime siis A1 klassis. Konkurents oli juba tugevam. Esimene rada nagu ikka kiire koer ja kindel omanik. Mitte ühtegi karistuspunkti ja esimene koht. Jess! Slaalom läks meil lõpuks ometi hästi, lausa mõlemal rajal. Kahe raja vahepeal nägin, kuidas Tessy lamas varjus nagu laip, muutudes seejuures loiuks ja uimaseks. Värskendav vesi selga ja teisel rajal oli ta endine. Jooksin poomil liiga kiiresti ette ja ei oodanud koera, niiet ta hüppas üle ja sealt sai 5kp. Esimene koht! Olen märganud, et Tessy eriliseks maiuspalaks võistlustel on kujunenud kuivatatud jänesekõrv. Peab ikka jänesejahil ükskord ära käima.